Apsauga (prezervatyvai)

Manykime, kad tai paprasta: Mums labai pasisekė, kad galime taip paprastai apsisaugoti nuo LPL, ŽIV ir nėštumo. Šis nesudėtingas daikčiukas yra mažytis, nebrangus, lengvai gaunamas, o dažnai netgi dalijamas veltui naktiniuose klubuose ir GU klinikose. Sugalvotas prieš keletą tūkstančių metų, jis nuolat vis tobulinamas kaip gaminys. Nors žinome juos kaip „gumytes“, jie nebuvo guminiai iki 1843 m., kai Goodyearas vulkanizavo gumą, ir atsirado lateksiniai prezervatyvai. Ir nors jau XXI amžius, tačiau saugesniam seksui gydytojai tebesiūlo tuos pačius archaiškus prezervatyvus, kaip ir turi būti.

Kas gi tai iš tikrųjų? Didžioji dalis šiuolaikinių prezervatyvų vis dar gaminami iš latekso. Jų negalima naudoti su aliejiniais lubrikantais, nes aliejus ardo lateksą, be to, kai kurie žmonės alergiški šiai medžiagai. Pagrindinis pakaitalas yra poliuretano (plastikiniai) prezervatyvai, jie labai sparčiai populiarėja, nes yra plonesni ir tvirtesni už lateksinius, be to, ne taip stipriai apspaudžia ir jų negadina aliejaus pagrindu pagaminti lubrikantai. Plastikiniai prezervatyvai visiškai neišstūmė lateksinių tik dėl dviejų priežasčių: jie yra kiek brangesni ir kelia šiek tiek triukšmo sekso metu. įvairioms seksualinėms technikoms gali prireikti specialių prezervatyvų. Pavyzdžiui, tradicinio tipo prezervatyvai gali būti naudojami vibratoriams ir dildo, o tampresni arba „itin tvirti“ prezervatyvai turėtų būti naudojami analinei penetracijai.

Prezervatyvai padeda neužsikrėsti LPL: Prezervatyvai neleidžia prasiskverbti išskyroms iš varpos, makšties ar išangės, ir iš sužalotų genitalijų ar žaizdų. Neleisdami laisvai išsilieti spermai prezervatyvai taip pat apsaugo nuo pastojimo ir šiaip jau jie visada yra labai patikimi, ypač jei naudojami teisingai, užmaunami prieš pradedant bet kokius genitalijų kontakus ir numaunami iš karto, kai tik šie kontaktai baigiasi.

Veiksmingumas: Kai dėl apsaugos nuo pastojimo, prezervatyvų nepatikimumas sudaro 14 nuošimčių, ir tai daugiausiai susiję su neteisingu jų naudojimu. Gydytojai apskaičiavo, kad jeigu prezervatyvai būtų naudojami taip, kaip iš tikrųjų reikia, jų nepatikimumas būtų tik 1 nuošimtis. Šiaip jau galima visiškai pasitikėti naudojamu prezervatyvu, jeigu jo galiojimo data nėra pasibaigusi ir jeigu jis turi standartini kokybės ženklą (British Standard Kitemark arba European CEN mark). Naujoviški prezervatyvai gali būti ne tokie veiksmingi. Patikrinkite galiojimo terminą ir nenaudokite senų, pažeistų ar sulipusių. Du sargiai vienu metu nėra labai veiksminga, nes jie trinasi vienas į kitą ir abu suplyšta. Jeigu gerai prisitaikote prezervatyvą, jis gali sustiprinti jūsų pojūčius, o jei jis per didelis, gali nusmukti. Ankšto prezervatyvo guma gali persitempti, bet kalbant realiai, į normalaus dydžio prezervatyvą galima ikišti ranką iki pat alkūnės, tad jis turėtų tikti bet kokio dydžio varpai.

Lubrikantai: Prezervatyvai yra iš anksto patepami lubrikantu, bet yra malonesni papildomai užtepus vandeninio lubrikanto. Firminių vandeninių lubrikantu ir prezervatyvų galima rasti supermarketų kosmetikos skyriuose ir vaistinėse.

Kaip naudoti vyrišką prezervatyvą

Pirmas žingsnis, atplėškite pakelį: Varpa turi būti sustandėjusi, kai maunate ant jos prezervatyvą, ir kad būtų saugu, turite užmauti prezervatyvą pirma, nei varpa pateks į burną, išangę ar makštį. Atverkite prezervatyvo pakelį atsargiai, kad nejplėštumėte jo su nagais, dantimis ar žiedais. Nykščiu ir smiliumi švelniai išspauskite orą iš prezervatyvo viršūnėlės. Jei jis neturi rezervinės viršūnėlės, suspauskite jį, kad liktų truputėlį vietos virš varpos galvos ejakuliuotai spermai subėgti.

Antras žingsnis, išvyniokite: Trupučiuką pavyniokite prezervatyvą, kad įsitikintumėte, kad vyniojate jį teisinga kryptimi – išvyniojamas žiedelis turėtų būti išorėje. Tada suimkite jį už viršūnėlės ir vyniokite tiesiai ant stačios varpos jos pagrindo link. Jei varpa neapipjaustyta, nustumkite apyvarpę žemyn prieš pradėdami mauti prezervatyvą. Jeigu prezervatyvas lengvai nesivynioja, jis greičiausiai yra išvirkščias. Jeigu pastebėjote, kad maunate išvirkščią prezervatyvą, pakeiskite jį nauju, jei ant jo pakliuvo bent lašelis sekreto.

Trečias žingsnis, patepkite lubrikantu: Paprastai prezervatyvai būna ištepti lubrikantu, vis dėlto geriau patepti lubrikantu papildomai (ypač analiniam įsiskverbimui). Jeigu prezervatyvas ir lubrikantas suderinami, užtepkite vandeninio lubrikanto ant prezervatyvo išorinės pusės (galima netgi truputį įterpti į vidų), tai turėtų paįvairinti jūsų pojūčius ir suteikti daugiau malonumo abiem partneriams.

Ketvirtas žingsnis, tikrinkite: Jeigu sueitis užsitęsė, pasitikrinkite, ar prezervatyvas nenusimovė. Būkite atsargūs, kai keičiate padėtį, nes kaitaliojantis galima patempti ir įplėšti prezervatyvą.

Penktas žingsnis, nusimaukite: Nusimaukite prezervatyvą iš karto po ejakuliacijos. Kol varpa tebėra neištraukta, smiliumi ir didžiuoju pirštu suimkite prezervatyvo rumbelį ir lėtai ištraukite varpą su prezervatyvu, kad nė kiek sėklos nenulašėtų. Patikrinkite, ar prezervatyvas nepažeistas, ar nėra skylių, tuomet suvyniokite į popierinę servetėlę ir išmeskite. Nenuleidinėkite prezervatyvų tualete, nes jie biologiškai neskaidomi.

Šeštas žingsnis (papildomas): Pakartotiniam oraliniam, analiniam ar makšties skverbimuisi prieš genitalijų kontaktą ar ejakuliaciją visada naudokite naują sargį.

Oi ai: Jei prezervatyvas įplyšta ar nusmunka seksualinės sueities metu, ištraukite varpą ir užsimaukite naują prezervatyvą prieš tęsdami. Jei pastebėjote, kad prezervatyvas įplyšo po ejakuliacijos, pasitarkite su savo partnere dėl galimos nėštumo ar LPL rizikos prieš imdami graužtis. Jeigu nerimaujate, nueikite pas savo gydytoją ar GU kliniką ir galėsite pasitikrinti dėl vieno ir dėl kito. Galima imtis skubios kontracepcijos, jeigu kreipsitės per 72 valandas. Šių vaistų galima įsigyti vaistinėse, bet jie brangūs. Jungtinėje Karalystėje GU klinikose ir BPG skiria juos nemokamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *